כנסיית האל החיה

נבואת התנ"ך
יותר מעשרים וחמישה אחוזים מהתנ"ך מהווים נבואה. אלוהים השתמש בנביאיו האמיתיים, כפי שמתועד בספר התנ"ך שלכם, כדי לחשוף את רצונו ותוכניתו לעם ישראל הקדום ולאומות רבות סביבו. הנביאים היו שליחיו של האל. הם מסרו הוראות והתגלויות. במילון התנ"ך של אונגר (Unger) יש הערה לגבי תפקידם של הנביאים, "הרכיב הנבואי היה חלק שכיח מתוכן מסר הנביא. אולם, לא הרכיב היחידי. לעיתים קרובות הנביאים תפקדו כמתקנים חברתיים ופוליטיים, כמטיפי צדק ומחיי הדת וזאת בנוסף להיותם חוזי דין או ברכה, בהתאם לנסיבות. מסרו של הנביא היה תמיד דתי ורוחני, כשהוא מהווה שופר לקולו של האל וקורא לציות מוחלט" (עמ' 893).
נביאיו האמיתיים של האלוהים, כפי שמתועדים בכתבים, גילו את תוכניותיו לבני האדם. הם גם מסרו לבני ישראל ועמים קדומים נוספים את אזהרותיו של האל. לדוגמא, לאחר מותו של יהוידע מלך יהודה העם נטש את דרך האל והחל לעבוד אלילים: "וַיַּעַזְבוּ, אֶת-בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיהֶם, וַיַּעַבְדוּ אֶת-הָאֲשֵׁרִים, וְאֶת-הָעֲצַבִּים; וַיְהִי-קֶצֶף, עַל-יְהוּדָה וִירוּשָׁלִַם, בְּאַשְׁמָתָם, זֹאת." (דברי הימים כד: יח).
לאורך ההיסטוריה כולה שגו רבים והלכו אחרי אלילים ונביאי שקר. אנו צריכים לעמוד על המשמר. איך נוכל לזהות נביא שקר? אם מישהו כיום טוען שהוא נביא, אך סותר את הכתוב בכתבים תוך שהוא מציב את מילותיו שלו מעל לאמונה "הָאֱמוּנָה שֶׁנִּמְסְרָה אַחַת וּלְתָמִיד לַקְּדוֹשִׁים" (יהודה 3), הרי שהוא נביא שקר. עבדי האלוהים מטיפים ומלמדים לפי מילותיו של האל – את התנ"ך! האמור לעיל תקף גם לגבי מה שאתם קוראים באתר אינטרנט זה! בדקו אותנו – וודאו כי מה שאנו אומרים אכן מופיע בתנ"ך והקפידו לבדוק אחרים הטוענים כי הם מלמדים את דברי האל.
נבואת התנ"ך מזהירה אנשים ואומות להכות על חטא כדי להימנע מעונשו של האל ולזכות בברכתו. בספר ההתגלות, ישוע המשיח מבטיח שאלו הנאמנים יהיו בטוחים מכל רע. באיגרת לכנסיית פילדלפיה השליח יוחנן מתעד את מסרו, "מִפְּנֵי שֶׁשָּׁמַרְתָּ אֶת מִצְוָתִי לַעֲמִידָה בְּסַבְלָנוּת, גַּם אֲנִי אֶשְׁמֹר אוֹתְךָ מִשְּׁעַת הַנִּסָּיוֹן הָעֲתִידָה לָבוֹא עַל כָּל תֵּבֵל, לְנַסּוֹת אֶת יוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ." (ההתגלות 3:10).
לא רק שנביאי האל קראו לאומותיהם לתקן את דרכם בתמורה לחיי נצח, הם גם גילו את תוכניתו העתידית של האל. שיעור חשוב אחד של נבואת התנ"ך הוא כי ממשלה בידי בני האדם תוביל להרס מוחלט. כפי שאומר ישוע המשיח בספר מתי 24:22  "וְאִלּוּלֵא קֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם לֹא הָיָה נִצָּל כָּל בָּשָׂר, אַךְ לְמַעַן הַבְּחִירִים יְקֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם."
נבואת התנ"ך מגלה לנו כי שעת התיקון קרבה ובאה לעולמנו. השליח פטרוס כתב "לְמַעַן יָבוֹאוּ יְמֵי רְוָחָה מִלִּפְנֵי אֲדֹנָי וְהוּא יִשְׁלַח אֶת אֲשֶׁר יֻעַד לָכֶם מִקֶּדֶם, אֶת הַמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ, אֲשֶׁר צָרִיךְ שֶׁיְּקַבְּלוּ אוֹתוֹ הַשָּׁמַיִם עַד עֵת הֲשָׁבַת הַכֹּל לְתִקּוּנוֹ, דָּבָר שֶׁאֱלֹהִים דִּבֵּר מֵעוֹלָם בְּפִי נְבִיאָיו הַקְּדוֹשִׁים." (מעשי שליחים 3:20-21 )! מתקרבת השעה בה ישוע המשיח ישלוט בעולם! מסר זה – בשורת ממלכת האלוהים – הוא מה שהטיף ישוע והוא המסר הנבואי! תוכלו לקרוא חלק מנבואות המילניום בספרי התנ"ך מיכה (פרק ד) וישעיהו (פרקים ב, יא ולז).
נכון, נבואת התנ"ך מגלה לנו מה עתיד לבוא תחת שלטונה האלוהי של ממלכת האלוהים העולם ייוושע בקרוב חזרה ליופי והשפע הטבעיים שלו. אנו כולנו יכולים לשמוח למשמע הבשורות הטובות הללו!
כנסיית האל החיה מטיפה את נבואות התנ"ך ועוזרת לפשטן ולהבינן. לפרטים נוספים אודות הדרך בה אלוהים משתמש בנבואה כדי לגלות את תוכניתו, קראו את עלון המידע שלנו הנבואה התממשה:יד האל במאורעות מהעולם.


Copyright © 2009 Living Church of God
hebrew.lcg.org