כנסיית האל החיה

תוכנית 7,000 השנים של האלוהים
אלוהים ברא את העולם לפני מיליארדי שנים, אבל את בני האדם הראשונים – אדם וחווה – הוא ברא לפני כ-6,000 שנה. התנ"ך מתאר בבירור את 6,000 השנים שחלפו מאז ועד היום, במהלכן מרבית בני האדם נוהגים איש איש בדרכו ולא בדרכיו של הבורא. לאחר 6,000 השנים הללו תחל תקופת שלטונו בת 1,000 השנים של ישוע המשיח על העולם. במהלכה ישוע וצדיקיו, שיקומו לתחייה, ילמדו את העולם כולו אודות דרכיו האמיתיות של האלוהים. הערה: "מְאֻשָּׁר וְקָדוֹשׁ מִי שֶׁחֶלְקוֹ בַּתְּחִיָּה הָרִאשׁוֹנָה; עַל אֵלֶּה אֵין לַמָּוֶת הַשֵּׁנִי שִׁלְטוֹן, כִּי יִהְיוּ כֹּהֲנִים לֵאלֹהִים וְלַמָּשִׁיחַ וְיִמְלְכוּ אִתּוֹ אֶלֶף שָׁנִים." (ההתגלות 20:6).
היהודים בתקופתו של ישוע הבינו היטב את הרעיון לפיו כל יום בשבוע מייצג אלף שנים בתוכנית האב של האל. פטרוס מסביר עקרון זה "אַךְ אַל יֵעָלֵם מִכֶּם הַדָּבָר הַזֶּה, אֲהוּבַי: יוֹם אֶחָד כְּאֶלֶף שָׁנִים בְּעֵינֵי יהוה, וְאֶלֶף שָׁנִים כְּיוֹם אֶחָד." (אגרת פטרוס השנייה 3:8 ). לפיכך, השבוע בן שבעת הימים מייצג את תוכניתו בת 7,000 השנים של האל. ששת ימי השבוע מייצגים את תקופת הזמן בה חיה החברה האנושית בת זמננו שלאחריה תחל תקופת שלטונו בת אלף השנים של ישוע המשיח, מלך מלכי המלכים (ההתגלות 11:15).
בספרו ההיסטורי המפורסם שלו, דעיכתה ונפילתה של האימפריה הרומית, כתב אדוארד גיבון: "הדוקטרינה הקדומה הנפוצה של המילניום הייתה קשורה בקשר הדוק לביאה השנייה של ישוע המשיח. מכיוון שמלאכת הבריאה הסתיימה לאחר שישה ימים, פרק הזמן המקביל להם על פי המסורת אותה משייכים למשיח אליהו, נקבעה כששת אלפים שנה. בהקבלה, ניתן להסיק מכך כי פרק הזמן הארוך הזה שמתאפיין בעבודה ומאבקים קרב לקיצו ואותו תירש שבת נפלאה בת אלף שנים, וישוע המשיח וחבורת הקדושים ונבחריו שניצלו מהמוות או שבדרך נס קמו לתחייה, ישלטו בעולם עד שתגיע שעתה של הביאה הכללית והאחרונה (כרך 1, עמ' 403).
עם תום המילניום, אלוהים יערוך את דין הכס הלבן המתואר בספר תגליות 20. כל בני האדם שחיו ומתו מבלי ששמעו את בשורת האל האמיתית יקבלו את ההזדמנות לקבל על עצמם את קורבנו של ישוע המשיח, את רוח הקודש וללמוד לחיות בדרכיו של האל. אלו אשר קיבלו את ישוע יהיו לנצח חלק ממשפחת האלוהים. אלו אשר דחו אותו לנצח ימותו באגם של אש (ההתגלות 21:8).

 

לקבלת מידע נוסף אודות המילניום העתיד לבוא, קראו בבקשה את עלון המידע שלנו עתיד העולם: איך הוא יראה?


Copyright © 2009 Living Church of God
hebrew.lcg.org