קהל האלהים החי

נבואת ספר הבריתות

יותר מעשרים וחמישה אחוזים מספר הבריתות מהווים נבואה (במיוחד בתנ"ך). אלהים השתמש בנביאיו האמיתיים, כפי שמתועד בתנ"ך, כדי לחשוף את רצונו ותוכניתו לעם ישראל הקדום ולאומות רבות סביבו. הנביאים היו שליחיו של האל. הם מסרו הוראות והתגלויות. במילון של אונגר (Unger’s Bible Dictionary) יש הערה לגבי תפקידם של הנביאים, "הרכיב הנבואי היה חלק שכיח מתוכן מסר הנביא. אולם, לא הרכיב היחידי. לעיתים קרובות הנביאים תפקדו כמתקנים חברתיים ופוליטיים, כמטיפי צדק ומחיי הדת וזאת בנוסף להיותם חוזי דין או ברכה, בהתאם לנסיבות. מסרו של הנביא היה תמיד דתי ורוחני, כשהוא מהווה שופר לקולו של האל וקורא לציות מוחלט" (עמ' 893).

נביאיו האמיתיים של האלהים, כפי שמתועדים בכתבים, גילו את תוכניותיו לבני האדם. הם גם מסרו לבני ישראל ועמים קדומים נוספים את אזהרותיו של האלהים. לדוגמא, לאחר מותו של יהוידע מלך יהודה העם נטש את דרך האלהים והחל לעבוד אלילים: "וַיַּעַזְבוּ אֶת-בֵּית יְהוָה, אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיהֶם, וַיַּעַבְדוּ אֶת-הָאֲשֵׁרִים, וְאֶת-הָעֲצַבִּים; וַיְהִי-קֶצֶף עַל-יְהוּדָה וִירוּשָׁלִַם בְּאַשְׁמָתָם זֹאת" (דברי הימים ב' 24:18).

לאורך ההיסטוריה כולה שגו רבים והלכו אחרי אלילים ונביאי שקר. אנו צריכים לעמוד על המשמר. איך נוכל לזהות נביא שקר? אם מישהו כיום טוען שהוא נביא, אך סותר את הכתוב בכתבים תוך שהוא מציב את מילותיו שלו מעל לאמונה "הָאֱמוּנָה שֶׁנִּמְסְרָה אַחַת וּלְתָמִיד לַקְּדוֹשִׁים" (יהודה 3), הרי שהוא נביא שקר. עבדי האלהים מטיפים ומלמדים לפי מילותיו של האלהים – את ספר הבריתות! האמור לעיל תקף גם לגבי מה שאתם קוראים באתר אינטרנט זה! בדקו אותנו – וודאו כי מה שאנו אומרים אכן מופיע בספר הבריתות והקפידו לבדוק אחרים הטוענים כי הם מלמדים את דברי האלהים.

נבואת התנ"ך והברית החדשה – "נבואת הספר" – מזהירה אנשים ואומות להכות על חטא כדי להימנע מעונשו של האלהים ולזכות בברכתו. בספר ההתגלות, ישוע המשיח מבטיח שאלו הנאמנים יהיו בטוחים מכל רע. באיגרת לקהילת פילדלפיה, השליח יוחנן מתעד את מסרו, "מִפְּנֵי שֶׁשָּׁמַרְתָּ אֶת מִצְוָתִי לַעֲמִידָה בְּסַבְלָנוּת, גַּם אֲנִי אֶשְׁמֹר אוֹתְךָ מִשְּׁעַת הַנִּסָּיוֹן הָעֲתִידָה לָבוֹא עַל כָּל תֵּבֵל, לְנַסּוֹת אֶת יוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ" (התגלות 3:10).

לא רק שנביאי האלהים קראו לאומותיהם לתקן את דרכם בתמורה לחיי נצח, הם גם גילו את תוכניתו העתידית של האלהים. שיעור חשוב אחד של נבואת הספר הוא כי ממשלה בידי בני האדם תוביל להרס מוחלט. כפי שאומר ישוע המשיח בספר מתי 24:22, "וְאִלּוּלֵא קֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם לֹא הָיָה נִצָּל כָּל בָּשָׂר, אַךְ לְמַעַן הַבְּחִירִים יְקֻצְּרוּ הַיָּמִים הָהֵם."

נבואת הספר מגלה לנו כי שעת התיקון קרבה ובאה לעולמנו. השליח פטרוס כתב "לְמַעַן יָבוֹאוּ יְמֵי רְוָחָה מִלִּפְנֵי אֲדֹנָי וְהוּא יִשְׁלַח אֶת אֲשֶׁר יֻעַד לָכֶם מִקֶּדֶם, אֶת הַמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ, אֲשֶׁר צָרִיךְ שֶׁיְּקַבְּלוּ אוֹתוֹ הַשָּׁמַיִם עַד עֵת הֲשָׁבַת הַכֹּל לְתִקּוּנוֹ, דָּבָר שֶׁאֱלֹהִים דִּבֵּר מֵעוֹלָם בְּפִי נְבִיאָיו הַקְּדוֹשִׁים" (מעשי שליחים 3:20-21)! מתקרבת השעה בה ישוע המשיח ישלוט בעולם! מסר זה – בשורת ממלכת האלהים – הוא מה שהטיף ישוע והוא המסר הנבואי! תוכלו לקרוא חלק מנבואות המילניום בספרי התנ"ך מיכה (פרק ד') וישעיהו (פרקים ב', יא', ולז').

נכון, נבואת הספר מגלה לנו מה עתיד לבוא תחת שלטונה של מלכות האלהים. העולם ייוושע בקרוב חזרה ליופי והשפע הטבעיים שלו. אנו כולנו יכולים לשמוח למשמע הבשורות הטובות הללו!

 

קהל האלהים החי מטיפה את נבואות הספר ועוזרת לפשטן ולהבינן. לפרטים נוספים אודות הדרך בה אלהים משתמש בנבואה כדי לגלות את תוכניתו, קראו בבקשה את החוברת המידע שלנו, הנבואה התממשה: יד האלהים במאורעות מהעולם.

Copyright © 2017 Living Church of God
hebrew.lcg.org