קהל האלהים החי

התוכנית 7,000 שנה של האלהים

האלהים ברא את העולם לפני מיליארדי שנים, אבל את בני האדם הראשונים – אדם וחווה – הוא ברא לפני כ-6,000 שנה. התנ"ך מתאר בבירור את 6,000 השנים שחלפו מאז ועד היום, במהלכן מרבית בני האדם נוהגים איש איש בדרכו ולא בדרכיו של הבורא. לאחר 6,000 השנים הללו תחל תקופת שלטונו בת 1,000 השנים של ישוע המשיח על העולם. במהלכה ישוע וצדיקיו, שיקומו לתחייה, ילמדו את העולם כולו אודות דרכיו האמיתיות של האלהים. הערה: "מְאֻשָּׁר וְקָדוֹשׁ מִי שֶׁחֶלְקוֹ בַּתְּחִיָּה הָרִאשׁוֹנָה; עַל אֵלֶּה אֵין לַמָּוֶת הַשֵּׁנִי שִׁלְטוֹן, כִּי יִהְיוּ כֹּהֲנִים לֵאלֹהִים וְלַמָּשִׁיחַ וְיִמְלְכוּ אִתּוֹ אֶלֶף שָׁנִים" (התגלות 20:6).

היהודים בתקופתו של ישוע הבינו היטב את הרעיון לפיו כל יום בשבוע מייצג אלף שנים בתוכנית האב של האלהים. פטרוס מסביר עקרון זה "אַךְ אַל יֵעָלֵם מִכֶּם הַדָּבָר הַזֶּה, אֲהוּבַי: יוֹם אֶחָד כְּאֶלֶף שָׁנִים בְּעֵינֵי יְהוָה, וְאֶלֶף שָׁנִים כְּיוֹם אֶחָד" (פטרוס ב' 3:8). לפיכך, השבוע בן שבעת הימים מייצג את תוכניתו בת 7,000 השנים של האלהים. ששת ימי השבוע מייצגים את תקופת הזמן בה חיה החברה האנושית בת זמננו שלאחריה תחל תקופת שלטונו בת אלף השנים של ישוע המשיח, מלכי המלכים (התגלות 11:15).

ההוראה "7000 שנה" יש היסטוריה עתיקה כי ידועה לחוקרים. ההיסטוריון המכובד אדוארד גיבון כתב בקטע מפורסם לגבי הכנסייה הראשונה של המאה: "הדוקטרינה העתיקה והפופולרי של המילניום היה קשור באופן הדוק עם לביאתו השנייה של המשיח. כמו היצירות של היצירה כבר הסתיימו בשישה ימים, המשך שלהם במצבם הנוכחי, על פי מסורת אשר יוחסה אליהו הנביא, היה מקובע שש אלף שנה. באותה האנלוגיה זה היה להסיק כי תקופה ארוכה זו של עבודה טענה, שבינתיים חלפה כמעט, תהיה תירש שבת שמחה של אלף שנים; וכי המשיח, עם להקת הנצחון של הקדושים ואת הנבחר שניצלו ממוות, או שהיו לתחייה בנס, ישתלט על הארץ עד המועד שנקבע לפתיחה ותחייתו האחרונה וכלליות" (שקיעתה ונפילתה של האימפריה הרומית, כרך 1, עמ' 403).

עם תום המילניום, האלהים יערוך את דין הכס הלבן הגדול (התגליות 20:11-15). כל בני האדם שחיו ומתו מבלי ששמעו את בשורת האלהים האמיתית יקבלו את ההזדמנות לקבל על עצמם את קורבנו של ישוע המשיח ואת רוח הקודש, וללמוד לחיות בדרכי האלהים. אלו אשר קיבלו את ישוע יהיו לנצח חלק ממשפחת האלהים. אלו אשר דחו אותו לנצח ימותו באגם האש (התגלות 21:8).

 

לקבלת מידע נוסף אודות המילניום העתיד לבוא, קראו בבקשה את החוברת המידע שלנו, עתיד העולם: איך הוא יראה?

Copyright © 2017 Living Church of God
hebrew.lcg.org